Butelki szklane na wodę to bez wątpienia jeden ze sposobów na poprawienie codziennego nawodnienia organizmu. Woda bierze aktywny udział w transportowaniu składników odżywczych do komórek naszego ciała. Bez jej obecności nie mogłyby zachodzić żadne procesy metaboliczne. Niestety, wielu z nas nadal pije jej za mało. Coraz więcej osób rezygnuje z plastikowych butelek na wodę ze względu na ochronę środowiska. Butelka szklana na wodę nie tylko jest funkcjonalna i estetyczna, ale też przyjazna dla zdrowia człowieka. Woda smakuje w niej o wiele lepiej, gdy nie martwimy się szkodliwe substancje, które wytwarza plastik. Przeczytaj i dowiedz się więcej o butelkach szklanych na wodę do wielokrotnego użytku. 

Jak powstaje butelka szklana na wodę? 

Każda butelka szklana na wodę wytworzona jest ze szkła. Surowiec ten powstaje w kilku etapach. Przy produkcji wymaga połączenia materiałów takich jak piasek, węglan wapnia i węglan sodu. Wysoka temperatura powoduje reakcję rozkładu soli. Następnie powstają tlenki sodu i wapnia, które następnie reagują z piaskiem. Właśnie ta mieszanina krzemianów sodu i wapnia tworzy szkło na butelkę szklaną na wodę. 

Zastosowanie butelek szklanych na wodę jest różnorodne. Są używane również jako butelki na napoje, alkohole czy do serwowania oliwy. Wszystko to właśnie ze względu na unikalne właściwości szkła, które nie wchodzi w reakcje z cieczą. Najbardziej rozpowszechnione jej użycie to właśnie butelka szklana na wodę. 

Butelka szklana na wodę wielokrotnego użytku — dlaczego warto ją wybrać? 

Korzyści płynące ze stosowania butelki szklanej na wodę są bardzo duże. Przede wszystkim nadaje się do recyklingu, jest wielokrotnego użytku i można ją ponownie napełnić. Szkło jest obojętne i nie zawiera syntetycznych chemikaliów. Oznacza to, że można w nim bezpiecznie przechowywać żywność oraz napoje. Dodatkowo szkło jest wyjątkowo pięknym, kultowym wręcz materiałem uwielbianym przez każdego. 

Szkło pochodzi z natury, co oznacza, że powstaje z naturalnie występujących składników. Unikalność piasku, sody oraz wapnia, a także szkła z recyklingu nadaje pewnego rodzaju magii wytworzonym produktom. Szkło to materiał kochany przez ludzi na całym świecie! 

Butelka szklana na wodę może być poddana recyklingowi w nieskończoność bez utraty jakości i czystości. Recykling szkła jest systemem zamkniętym, w którym nie powstają żadne dodatkowe odpady i produkty uboczne. 

Szklana butelka na wodę nadaje się do ponownego użycia i ponownego napełnienia wodą. Dzięki temu szkło jest przewodnią opcją wielokrotnego użytku dla ludzi na całym świecie. W szczególności mowa o rynkach lokalnych, restauracjach i lokalach gastronomicznych. Ponowne użycie szklanej butelki na wodę w połączeniu z ekologicznymi rozwiązaniami zwiększa wartość szkła. 

Butelki szklane na wodę są zdrowe dla zdrowia konsumentów, ponieważ są obojętne i nieprzepuszczalne. Szkło nie stanowi ryzyka dostania się niebezpiecznych substancji chemicznych do żywności lub napojów. Nie są potrzebne do niego żadne dodatki lub bariery — jest całkowicie bezpieczne. 

butelka szklana na wodę badio

Modna szklana butelka na wodę wielokrotnego użytku — zwiększ swoją świadomość ekologiczną w dobrym stylu 

Szklane butelki na wodę znacząco ograniczają generowanie zbędnych odpadów. Przy założeniu, że człowiek potrzebuje średnio 2 litry wody dziennie, można codziennie kupować nawet 4 × 0,5-litrowe jednorazowe butelki. Na podstawie tego przykładu widać wyraźnie różnicę w kwestii redukcji odpadów. Za przodka dzisiejszej szklanej butelki na wodę można uznać bidon — popularne akcesorium rowerzysty.

Obecnie jednak zwiększa się popularność butelek szklanych. Zwróćmy uwagę na ilość celebrytów chętnie wrzucających posty z najmodniejszymi modelami butelek. Butelki na wodę wielokrotnego użytku to aktualnie przedmiot pożądania. Jest nie tylko modny, ale również jest swoistą deklaracją. Stanowi o świadomości dotyczącej zdrowego stylu życia, troski o swój organizm oraz ekosystem. Dodatkowym czynnikiem zwiększającym popularność szklanej butelki na wodę jest jej atrakcyjny wygląd i możliwość wyboru designu. Taka butelka jest częścią użytkownika, staje się spójna z jego wizerunkiem i pozwala wyrazić siebie. To wszystko sprawia, że szklane butelki na wodę zagościły w naszych domach na stałe.

Najlepsza szklana butelka do wody —  stylowe bidony i butelki

BUTELKA SZKLANA NA WODĘ Z METALOWĄ ZAKRĘTKĄ

Pojemność: 500 ml

Waga: 410 g

Zalety: Ta butelka szklana na wodę to niezwykle minimalistyczna i elegancka alternatywa dla tych zwykłych plastikowych. Idealna na siłownie lub fitness, sprawdzi się do przechowywania wody, lemoniady lub przepysznych i zdrowych smoothie. Dzięki szczelnej silikonowej uszczelce oraz metalowej zakrętce możesz mieć pewność, że nic się nie rozleje. Butelka występuje z różnymi nadrukami, które oznaczają nic innego jak czysta „woda”. Butelka szklana na wodę będzie najlepsza dla osób, które szukają czegoś prostego i funkcjonalnego.

butelka na wodę badio

BIDON NA WODĘ SZKLANY Z POKROWCEM

Pojemność: 540 ml

Waga: 345 g

Zalety: Szklany bidon na wodę z pokrowcem to uniwersalna butelka, która nadaje się do każdego rodzaju napojów. Dzięki silikonowej uszczelce nadaje się do transportu, zapewniając szczelność w czasie podróży. W zestawie znajduje się zdejmowany pokrowiec neoprenowy w kolorze granatowym. Pokrowiec utrzymuje temperaturę napoju i ochrania butelkę przed stłuczeniem. Świetnie sprawdzi się podczas wycieczek, spacerów, ale również na siłowni. Bidon jest doskonałym wyborem do codziennego picia wody i porannej kawy w drodze do pracy.

butelka na wodę z pokrowcem badio

SZKLANY BIDON NA WODĘ Z MINIMALISTYCZNĄ GRAFIKĄ

Pojemność: 750 ml

Waga: 358 g

Zalety: Butelka szklana na wodę wielokrotnego użytku to najwyższej jakości materiały połączone z oryginalnym designem. Jeśli lubisz otaczać się pięknymi i estetycznymi rzeczami to ten szklany bidon jest właśnie dla Ciebie. Kolor pomarańczowy i wyraźna, choć minimalistyczna grafika przedstawiająca maki sprawia, że chce się z niego pić. Doskonale sprawdzi się podczas uprawiania sportów, spacerów i wycieczek. Ta butelka ma wyjątkowy styl.

butelka na wodę z grafiką badio

BUTELKA SZKLANA NA WODĘ Z ELEGANCKĄ SZACHOWNICĄ

Pojemność: 600 ml

Waga: 301 g

Zalety: Butelka szklana na wodę idealna na trening, do pracy i szkoły. Zaprojektowano ją w taki sposób by sprawiała wrażenie przymrożonego szkła. Ma piękny i wyrazisty dekor w postaci szachownicy. Szeroki otwór pozwala na dodanie owoców do wody w celu urozmaicenia jej smaku. Butelka jest wyjątkowo szczelna, a przez to, że jest uniwersalna — możesz zabrać ją ze sobą wszędzie. Jest wyjątkowo lekka!

butelka na wodę z grafiką 2 badio

STYLOWA BUTELKA SZKLANA NA WODĘ Z FILTREM I DREWNIANĄ ZAKRĘTKĄ

Pojemność: 450 ml

Waga: 305 g

Zalety: Ta butelka na wodę z filtrem to nasz absolutny hit. Najbardziej atrakcyjna szklana butelka z wyjątkowo prostym i elegancki designem. Dzięki tej butelce możesz uzupełnić swoją przestrzeń biurową lub salon w nowoczesny dodatek. Butelka na wodę ma ergonomiczny kształt, jest wygodna, a bambusowe wieczko dodaje stylu! Nie można zapomnieć o specjalnym sitku, które  pozwala na skuteczną filtrację nawet drobnych fusów.

butelka na wodę z filtrem badio

Co jest najważniejsze w szklanej butelce na wodę? 

badio - Szklana butelka na wodę do wielokrotnego użytku. Dlaczego warto z niej korzystać?
  • Cena — Szklana butelka na wodę jest droższa niż plastikowa, jednak nadal przystępna cenowo. Jest warta swojej ceny, ponieważ jest bezpieczna dla zdrowia i środowiska. Należy wspomnieć o tym, że woda z takiej szklanej butelki wyróżnia się pod względem smaku. Pozwala ona zapewnić sobie przyjemne orzeźwienie, które ma nienaruszoną czystość i doskonały skład chemiczny.   
  • Ekologia — Ostatnio coraz częściej mówi się o środowisku i jaki mamy na nie wpływ. Temat plastiku jest często poruszany, biorąc pod uwagę, jak niszczy on naszą planetę. Wyobrażając sobie zmiany klimatyczne mamy w głowie obraz plastikowych odpadów walających się po lądzie i oceanie. Mimo że plastik także nadaje się do recyklingu, jest po prostu szkodliwy. Wybór szklanych butelek na wodę, które można ponownie napełniać to dobra decyzja. Sprawia, że mamy realny wpływ na nasze środowisko.  
  • Styl — Wiele osób decyduje się na szklaną butelkę na wodę, ponieważ zwraca uwagę na jej estetykę. Woda prezentuje się w niej znacznie lepiej niż w jednorazowej butelce wyciągniętej z dna torebki. Taka butelka zachęca swoim designem i można śmiało powiedzieć, że jest modnym dodatkiem. Największe gwiazdy coraz częściej pojawiają się ze szklanymi butelkami na wodę, nosząc je zamiast torebki. 
  • Czyszczenie — Woda mineralna w szklanej butelce ma zdecydowaną przewagę nad tą z butelki plastikowej. Plastikowe butelki są nie tylko mało wytrzymałe, ale także niehigieniczne. Na powierzchni plastiku tworzą się mikropęknięcia, których nie jesteśmy w stanie dostrzec. Takie pęknięcia gromadzą różne zabrudzenia, bakterie, a nawet mikroorganizmy. Niestety skuteczne umycie takiego opakowania jest praktycznie niemożliwe. Wyparzenie plastiku spowodowałoby natychmiastowe zepsucie butelki. Zwykłe mycie natomiast nie jest w stanie pozbyć się tylu bakterii. Butelki szklane na wodę to najlepsza alternatywa do przechowywania napojów. Łatwo się ją myje — można ją z łatwością wyparzyć lub umyć w zmywarce. Dodatkowo do jej czyszczenia przeznaczone są specjalne szczotki.

Recykling szklanych butelek na wodę 

Przetwarzanie szkła jest niezwykle opłacalne ze względu na kontekst ekologiczny, jak i ekonomiczny. Szkło nie traci na jakości — wciąż jest tak samo wytrzymałe i zachowuje swoje pierwotne właściwości. Mamy dla Ciebie krótki poradnik, jak prawidłowo przygotować szklaną butelkę do procesu recyklingu.

badio - Szklana butelka na wodę do wielokrotnego użytku. Dlaczego warto z niej korzystać?

Krok 1 – recykling — Pokrywkę można zakręcić na butelce i wrzucić do domowego kosza na surowce wtórne. Zakrętka i tak zostanie oddzielona od szkła za pomocą magnesów i przetworzona w innym miejscu. 
Krok 2 – sortowanie — Zebrane szklane butelki trafią do zakładów obróbki szkła i zostaną posortowane na kolory. Butelki są myte w celu usunięcia zanieczyszczeń i rozbijane na małe fragmenty zwane stłuczką. 
Krok 3 – nowe życie szklanej butelki na wodę — Stłuczka topiona jest w piecu w temperaturze ponad 1500°C. Tworzone jest z niej płynne szkło. Ciecz ta jest następnie dzielona na krople, które można dmuchać lub tłoczyć w nowe produkty szklane. 

Pozbycie się plastiku jest łatwe, gdy przejdziesz na wysokiej jakości butelki szklane na wodę. W 100% nadają się do recyklingu, wielokrotnego użytku oraz nie zawierają żadnych przemysłowych chemikaliów. Szklana butelka na wodę jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia i środowiska. Decydując się na takie rozwiązanie, możesz cieszyć się świadomością, że wybrałeś bardziej ekologiczną i zdrowszą opcję.